"17. Maj Dan rijeke Une"

do događaja ostalo još 47 dana
"17. Maj Dan rijeke Une"
Pod motom: "Stazama zdravlja Unskih smaragda"
Organizator: "Unski smaragdi" i "JP Nacionalni park Una doo Bihać"
Sponzori: "Bihaćka pivovara" i "Mljekara meggle"Aktivnost: Pješačenje tematskom poučnom stazom "Putevima prošlosti" na relaciji Ćukovi - Štrbački buk
Dužina: 5 kilometara
Trajanje šetnje: 1,5 - 2 sata

Opis staze: umjerene težine, sa blagim usponom u početku. Staza vodi kroz brdovite krajobraze, livade i šumske brežuljke Kliševića.

Više o stazi na linku: https://trail.viadinarica.com/bs/tour/tematska-staza/edukativna-staza-putevima-proslosti-u-nacionalnom-parku-una/18726485/

Povodom obilježavanja 17.maja Dana rijeke Une, centralna manifestacija će se održati pod motom: "Stazama zdravlja Unskih smaragda", s toga smo zajedno za Unskim smaragdima organizirali pješačenje od ulaza 2.Ćukovi do Štrbačkog buka, za sve zainteresirane članove Unskih smaragda i naše sugrađane.

PRIJEVOZ: Za članove Unskih smaragda je obezbijeđen prijevoz od Bihaća do ulaza 2.Ćukovi i nazad, ostale molimo da svojim vozilom dođu do ulaza 2.Ćukovi, a povratak od Štrbačkog buka do ulaza 2.Ćukovi je osiguran.

ULAZNICE: gratis ulaznice za posjetilačku zonu "Štrbački buk" za sve učenike.

RUČAK: gratis za sve učesnike.

PRIJAVA: OBAVEZNA !!!!! Kontakt: Amir Alagić 00387 37 222 255, Emina Štrkljević, marketing.jp.np.una@gmail.com
PROGRAM ODRŽAVANJA CENTRALNE MANIFESTACIJE „DAN RIJEKE UNE“:

*10:30 Dolazak učesnika na start – ulaz broj 2.Ćukovi u Nacionalnom parku „Una“

*11:00 Start pješačenja

*12:40 Dolazak učesnika u posjetilačku zonu Štrbački buk i obilazak vodopada „Štrbački buk“

*13:30 Ručak za sve učesnike u piknik zoni Štrbački buk (grah, kruh i kupus salata)

*14:30 - Pozdravni govor organizatora i obraćanje zvanica

- Veliki školski čas o rijeci Uni

- Muzički program – „Camino Verde“ i Tamburaški sastav „Prijatelji sa Une“

- Sportske aktivnosti

*16:00 Povratak učesnika organiziranim prijevozom od Štrbačkog buka do ulaza 2. Ćukovi, tj. do njihovih vozila.

NAPOMENA: U slučaju lošeg vremena organizator zadržava pravo otkazivanja događaja!

Sretan vam 17.maj – Dan rijeke Une!

- PRIJAVA -